Nike Zoom Pegasus 33 – recenzja

1 No tags Permalink 1

Stało się! Kupiłem Nike Zoom Pegasus 33. Zrobiłem to z trzech powodów. Pierwszym są zmiana w konstrukcji buta – zastosowanie poduszkę Nike Zoom Air na śródstopiu. Drugim jest świetna promocja. Zapłaciłem za nie grubo poniżej 300 zł, a zatem w mojej opinii była to okazja. Trzeci powód to rekomendacja butów przez biegaczy z Asseco Bussines Solutions. Aktualnie jestem w trakcie roztrenowania, więc biegam bardzo mało. Jednak nie przeszkadza mi to w publikacji recenzji, ponieważ wybiegałem w nich ponad 200 km. Po roztrenowaniu będę sukcesywnie zwiększał kilometraż, co przełoży się na publikację pełnego testu po minimum 1000 km. Prognozuję, że będę mógł opublikować test w drugiej połowie stycznia. W ostatnim czasie kupiłem trzy pary butów do biegania… 
 

Informacje producenta:

 • Buty dla biegaczy ze stopą neutralną lub supinującą.
 • Waga buta: 308 gramów (w rozmiarze 43 EU).
 • Heel drop: 10 mm.
 • Przeznaczenie: twarde nawierzchnie.
 • Kategoria: buty treningowe.
 • Cena: 459,00 zł.
Zachęcam do lektury recenzji i testu poprzedniego modelu – Nike Zoom Pegasus 32.
 
nike-zoom-pegasus-33-bok
 

Pierwsze wrażenie

Znacie już moje motywacje, dlaczego zakupiłem te buty. Doskonale znam amortyzację marki Nike. Buty są bardzo miękkie, co według mnie wcale nie jest takie korzystne – miękkie buty rozleniwiają mięśnie stopy, co może być przyczyną urazów. Po drugiej stronie jest biegacz – klient, który musi dokonać wyboru. Wielu klientów przyznaje, że to właśnie ta miękkość (ogromny komfort) przekonała ich do zakupu.

Nie czuję różnicy w jakości amortyzacji między tym a poprzednim modelem. Zastosowanie systemu Nike Zoom Air powinno przełożyć się na większą wytrzymałość amortyzacji. Jak pisałem w teście Nike Zoom Pegasus 32, to był największy minus tych butów.
 
nike-zoom-pegasus-33-gora
 
Konstrukcja cholewki praktycznie się nie zmieniła. Buty trzymają stopę, jak należy. System Flywire działa. Sprawdzę, czy w trudnym terenie będzie podobnie. Myślę, że w związku z miękką amortyzacją, będzie z tym problem. Cholewka wykonana jest w technologii bezszwowej, więc ryzyko obtarć jest zminimalizowane. Szerokość cholewki jest dla mnie optymalna. Zapiętek pozostał bez zmian – klasyczny, masywny.
 
pegasus-33-cala-podeszwa
 
Podeszwa zewnętrzna (bieżnik) jest jednolita. Na całej długości zastosowano czarną gumę odporną na zużycie. Na śródstopiu zaobserwowałem pierwsze ślady zużycia. W ostatnim czasie biegam głównie po twardej nawierzchni. Z pewnością w zimie ulegnie to diametralnej zmianie – planuje biegać głównie po lesie, ale to zależy od pogody. Jeżeli zima będzie podobna do poprzedniej, to nie będzie z tym problemu.

Ciekawe, czy ktoś skorzystał z ekstra rabatów, które komunikowałem w ostatnim wpisie. Przypominam, że można było nabyć recenzowane buty za mniej niż 230 zł. Kto jest zainteresowany tymi butami, a przeoczył tę promocję, musi szukać dobrych cen na własną rękę. Warto śledzić blog na bieżąco.

Zobaczymy, jak buty poradzą sobie z narastającym kilometrażem. Przebieg pokażę. Przypominam, że test opublikuje po przebiegnięciu 1000 km. 😉

1 Comment
 • Mario Biega
  26 listopada, 2016

  Tak skusiłem , dzięki tobie, czekam na paczuszkę, własnie wyjechała z niemiec. Do tej pory biegałem w sauconach jazz, ale 1800 km, to chyba już amortyzacji nie mają wcale, prawa pięta delikatnie pobolewa po biegu. Biegam dopiero 2 lata, mam nadzieję, że pegasusy i trening wg Danielsa, pozwolą złamać planowane 3.30 w Maratonie Lubelskim.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.