Przestań biegać, zacznij trenować!

Bieganie powinno być zdrowe i efektywne. Podobnie jest z treningiem biegowym. Warto wiedzieć, że trening to coś więcej niż samo bieganie. Trening to proces, który jest ukierunkowany na rozwój. Samo pojęcie rozwój jest zależne od potrzeb oraz etapu, na jakim znajduje się człowiek. Dla jednego będzie to próba poprawianie rekordów życiowych. Dla drugiego to może być ciekawy i zdrowy trening, na który chce się wyjść

Skoro trafiłeś na tę stronę, to pewnie chcesz rozpocząć treningi. Jestem trenerem biegania od 2013 roku. Specjalizuję się w treningu biegaczy amatorów. W trakcie swojej praktyki doprowadziłem setki biegaczy do zrealizowania zróżnicowanych celów. Były to popularne dystanse w biegach ulicznych, ale bliskie mi są przygotowania do różnych egzaminów lub zawodów terenowych. Jestem biegaczem z wieloletnim doświadczeniem. Przez lata łączyłem regularny trening z pracą. Był też czas, kiedy trenowałem, pracowałem oraz… studiowałem. Aktualnie łączę życie rodzinne (jestem szczęśliwym Tatą dwóch córek), pracę oraz trening.

Sam postęp biegowy to nie wszystko. Staram się, aby trening był bezpieczny, ponieważ zdrowie to najcenniejszy zasób, jakim dysponujemy. Proces treningowy to również świadome ćwiczenia, które utrzymują nasz układ ruchu w stanie równowagi.

Większa radość z wybieganych kilometrów, mniejsze ryzyko kontuzji.

Paweł Wysocki

Co mnie wyróżnia?

Dobry kontakt z zawodnikiem to podstawa. Wymiana informacji musi być płynna. Mam świadomość, że trening to aktywność, ale również relacja na linii trener – zawodnik. Stawiam na kontakt asynchroniczny, czyli e-mail, messenger, WhatsApp. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, nie martw się, telefonicznie też się dogadamy. Do każdego podopiecznego staram się podchodzić indywidualnie.

Bardzo ważnym elementem naszej współpracy jest cel. To absolutny fundament. Cele mogą być zróżnicowane. Cel ustalamy wspólnie na początku współpracy.

Wszyscy jesteśmy ludźmi. Niby tacy sami, a jednak inni. Spersonalizowany plan treningowy jest układany pod Ciebie. Śmiało mogę powiedzieć, że „szyję plan na miarę”.

Plan treningowy wysyłam z odpowiednim wyprzedzeniem. Większość moich podopiecznych prowadzi dzienniczki treningowe, które po jakimś czasie są swoistą skarbnicą wiedzy.

Wiem, że zawody potrafią być stresujące. Nie zostawiam moich zawodników z niepewnością. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, wspólnie ustalamy strategię na bieg.

Przed podjęciem współpracy wysyłam Ankietę zawodnika, która zawiera kluczowe kwestie. Świadome bieganie to podstawa. W myśl zasady #runsmart.

Trening biegowy to nie samo bieganie. Moi podopieczni wiedzą, jak wygląda poprawna rozgrzewka biegowa oraz, jak należy się rozciągać, aby nie zrobić sobie krzywdy. Ułożyłem autorski program rozciągania we współpracy z fizjoterapeutą.

Rozciąganie to nie wszystko. Program treningowy może zawierać elementy stabilizacji, a nawet trening siłowy.

Służę radą w zakresie dietetyki i suplementacji, ale podkreślam, że nie układam gotowych diet.

Wiem, że dla biegaczy amatorów największą barierą jest wiek – nigdy nie jest za późno, abyś zaczął poważną przygodę z treningiem. W najgorszym wypadku będziesz najlepszą wersją siebie. W większości przypadków jedynym ogranicznikiem jest Twoja głowa.

Bieganie to sport długodystansowy. Na wyniki potrzeba czasu. Musisz się uzbroić w cierpliwość. Trening to proces.

Plan treningowy to doskonały bodziec motywujący. Dużo łatwiej wyjść na trening ze świadomością, że ktoś ułożył plan i oczekuje jego realizacji. No i sam fakt, że usługa treningowa kosztuje – to też wpływa na utrzymanie dyscypliny, a tym samym regularności treningowej.

Jestem trenerem PZLA (nr legitymacji 658).


Cennik

Spersonalizowany plan treningowy na cztery tygodnia. Układany z tygodnia na tydzień. Kontakt 24/7. Współpraca dłuższa niż 6 miesięcy. Płatności są miesięczne. Przed rozpoczęciem współpracy analiza treningowa, ustalenie kierunku rozwoju, wspólne ustalenie kalendarza startowego.

Spersonalizowany plan treningowy na cztery tygodnia. Układany z tygodnia na tydzień. Kontakt 24/7. Współpraca krótsza niż 6 miesięcy. Płatności są miesięczne. Przed rozpoczęciem współpracy analiza treningowa, ustalenie kierunku rozwoju, wspólne ustalenie kalendarza startowego.

Spersonalizowany plan treningowy na cztery tygodnie. Wysyłany, co dwa tygodnie. Trening układany jest na miarę Twoich potrzeb oraz możliwości czasowych. Pakiet składa się z 3 aktywności tygodniowo, które trwają do 60 lub 90 minut (ustalamy to wspólnie na początku współpracy). Pakiet ten nie zawiera stałego kontaktu i modyfikacji zaplanowanych aktywności. Z tym planem przygotujesz się do 5-10 km (trening do 60 minut). Półmaratonu, biegów w terenie do 30 km (trening do 90 minut). Przy współpracy krótszej niż 6 miesięcy obowiązuje pakiet Sprint.

Spersonalizowany plan treningowy na cztery tygodnia. Układany z tygodnia na tydzień. Kontakt 24/7. Współpraca dłuższa niż 6 miesięcy. Przed rozpoczęciem współpracy analiza treningowa, ustalenie kierunku rozwoju, wspólne ustalenie kalendarza startowego + 4 treningi personalne w miesiącu.

Trening personalny to przede wszystkim praca nad ruchem. Skierowany jest do biegaczy, którzy chcą pracować nad techniką biegu. Spotkanie z trenerem ma również ogromną wartość dla tych, którzy narzekają na różnego rodzaju problemy zdrowotne związane z bieganiem. Trening pod okiem trenera to również dobra opcja dla początkujących, którzy chcą poznać podstawy poprzez praktykę.

Pakiet ten zawiera wszystko, co trening personalny. Rozszerzony o analizę techniki biegu.

Konsultacja to analiza Twoich aktywności oraz konkretne wskazówki treningowe. Otrzymujesz praktyczne porady, jak układać swój plan treningowy. Jest to idealna usługa dla początkujących, którzy chcą uzyskać sprawdzoną, praktyczną wiedzę, ale również dla tych, którzy „stanęli w miejscu” i chcą coś zmienić w swoim bieganiu. Konsultacja to nie jest spersonalizowany plan treningowy.

Na początku współpracy preferuję płatność z góry.


Chcesz sprezentować jakiś pakiet w formie karty podarunkowej dla dziewczyny, męża, dziadka, a być może pracownikom w swojej firmie? Napisz do mnie: trener(at)lubelskibiegacz.pl

Masz pytania? Być może chcesz porozmawiać telefonicznie? Wyślij mi maila z numerem telefonu. Dogadamy się.

Wszystko zaczyna się od pierwszego kroku, napisz: trener@lubelskibiegacz.pl

Trener biegania dla firm

Chcesz rozbiegać Twoją firmę? Propagowanie zdrowego stylu życia jest wartością dodaną. Jestem do usług. Załączam referencje rozbieganej firmy Biegam z ABS. 

P.S Wystawiam faktury.

2 Comments
 • pere
  3 kwietnia, 2017

  Kilka słów na temat współpracy z Pawłem. Nieocenione w kontaktach z Pawłem jest to, że błyskawicznie reaguje na maile, smsy. Czasami można mieć wrażenie, że siedzi na help-desku i czeka na wiadomość od zawodnika. Brzmi może zabawnie ale wg mnie świadczy to o poważnym podejściu do tematu. To naprawdę pomaga i pozwala czuć, że jest się traktowanym indywidualnie, a nie masowo. Szczególnie w dzisiejszych czasach jest to ważne, bo ludzie przyzwyczajeni są do googla i uzyskiwania odpowiedzi w ciągu sekund. Liczy się czas reakcji. U Pawła jest krótki. Ponadto faktycznie plany są wysyłane terminowo i nigdy nie zdarzyła się jakakolwiek wpadka. To też ważne.

 • Witek
  4 kwietnia, 2017

  Powiem krótko: to działa.

  Przychodziłem do Pawła jako człowiek, który nie miał pojęcia o bieganiu. Facet dobrze po 40. Ważyłem za dużo. Dychę pokonywałem w okolicach 55 minut, a na mecie mało nie umierałem.
  O przebiegnięciu dłuższych dystansów nawet nie marzyłem.
  Teraz wszystko się pozmieniało. Czasy systematycznie maleją. Systematycznie rośnie frajda z biegania, jest tak jak nawet nie sądziłem, że może być.

  A najlepsze jest to, że jedyna rzecz jaką muszę robić to trzymać się wytycznych jakie dostaję od Pawła. Reszta dzieje się sama. Zero kombinowania, stresowania się jak powinien wyglądać trening, jak przygotować się do zawodów. To już nie mój problem. 😉
  Ja cieszę się bieganiem. On ogarnia resztę. 😉

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.