PawełCześć – jestem Paweł! Jak nazwa bloga wskazuje, mieszkam w Lublinie. Jestem facetem, któremu bliżej do 30-tki, niż 20-tki. 😉 Biegam od 2004 roku. Jeszcze będąc uczniem II klasy gimnazjum, zostałem wypatrzony przez trenera. Rozpocząłem treningi w lokalnym klubie lekkoatletycznym „MKS Start Lublin”. W tym okresie startowałem w różnego rodzaju zawodach na szczeblu lokalnym oraz ogólnopolskim. Następnie reprezentowałem uczelnie: Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Czego owocem były medale Akademickich Mistrzostw Polski (indywidualnie oraz drużynowo).

Dlaczego biegam? Przede wszystkim bieganie dostarcza mi porcji pozytywnej energii – pozytywnie mnie nastraja i daje kopa do działania. Po drugie, bieganie to moja praca – jestem trenerem biegania. Trening uczy regularności i ciężkiej pracy, a udział w zawodach dostarcza satysfakcji i pokory. Dla kogoś, kto nie biega lub biega rekreacyjnie bieganie to zwykła aktywność. Jednak ja patrze na to inaczej. Zgłębiam metodologię treningu biegowego. Użytkując sprzęt, zawsze zwracam uwagę na subiektywne wrażenia (komfortowe, niekomfortowe, godne polecenia?). Patrzę na to, co jem. Odżywianie jest istotnym elementem biegania, ponieważ ma bezpośredni wpływ na regenerację. Turystyka sportowa to nieodłączony element tego sportu. Podróż na zawody w odległy zakątek kraju, czy świata to miły dodatek. Czasem wyjeżdżam w różne miejsca na parę dni, aby spokojnie potrenować w innym otoczeniu. Wtedy głowa odpoczywa od codziennej rutyny. Lubię pisać, a sami widzicie, że jest o czym  – stąd pomysł na bloga, którego prowadzę od 2 lat. Bieganie determinuje moje życie. Mam apetyt na wiedzę i progres!

 

Doświadczenie zawodowe

Moim dodatkowym atutem jest praca w branży biegowej.

Jestem certyfikowanym instruktorem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Od 2010 do 2014 roku pracowałem w sklepie Decathon jako sprzedawca, a później kierownik – wyłącznie na dziale bieganie. Przez ten czas szkoliłem pracowników Decathlon z technologii biegowych. W związku z tym stanowiskiem brałem udział w kilku szkoleniach głównych, które odbywało się we Francji/Hiszpanii. Na tych szkoleniach były obecne wiodące marki takie jak: Nike, Adidas, New Balance, Mizuno, Asics oraz Kalenji. Miałem okazje porozmawiać z projektantami sprzętu biegowego, a co więcej mogłem użytkować większość produktów dostępnych w Decathlon. Poznawałem od kuchni kulisy powstawania innowacyjnych produktów.

Od 2014 do 2016 roku pracowałem w specjalistycznym sklepie biegowym – Perfect Runner, W sklepie byłem odpowiedzialny dosłownie za wszystko: sprzedaż, zamówienia, kontakt z dystrybutorami, social media. Dodatkowo nabierałem doświadczenia, jako trener, ponieważ przez ten czas prowadziłem treningi grupowe, które były organizowane przy sklepie (każdy czwartek o godzinie 18:00).

Od marca 2015 roku prowadzę grupę biegową „Biegam z ABS”. Aktualnie trenuję dwie grupy: zaawansowaną oraz początkującą. Spotykamy się raz w tygodniu na treningu grupowym. Podopieczni resztę pracy wykonują we własnym zakresie – każdy uczestnik zajęć biega na spersonalizowanym planie treningowym.

Od marca 2016 roku prowadzę zajęcia z dziećmi w szkołach podstawowych. Jestem trenerem w programie „Lekkoatletyka dla każdego”.

Od marca 2016 roku prowadzę własną grupę biegową. Grupa Lubelskiego Biegacza ma trening grupowy w raz w tygodniu, a uczestniczą w nich zawodnicy, którzy biegają na moich planach treningowych.
 

Nasze osiągnięcia drużynowe:

 • City Trail 2016/2017 – 2 miejsce
 • Pierwsza Dycha do Maratonu (01.10.2017) – 1 miejsce
 • Pierwszy Półmaraton Lubelski (22.10.2017) – 1 miejsce 

 Lubelski Biegacz Team

 

Kontakt

Chcesz się podzielić ze mną opinią na temat bloga, jesteś zainteresowany współpracą lub chcesz zwyczajnie porozmawiać? Pisz śmiało: trener@lubelskibiegacz.pl

5 Comments
 • Chudy
  2 listopada, 2015

  Hej, napiszesz coś o II dysze do maratonu tak jak to zrobiłeś przed I dychą ? Taki jakby opis trasy i taktyki ? pozdrawiam

  • Paweł Wysocki
   2 listopada, 2015

   Cześć,
   Tak, będzie wpis o trasie i taktyce 🙂

   Pozdrawiam,
   Paweł

   • Chudy
    3 listopada, 2015

    Ok. Tak w ogóle to pomyliłem miejsca na blogu i zrobiłem wpis pod „O mnie”. Bez sensu więc jak możesz to usuń te wpisy. pozdrawiam.

 • Tomek
  3 września, 2018

  Gratulacje za super wynik w Business Run. Powodzenia!!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.