Bieg Jacka – szybka piątka w Siedlcach

2 No tags Permalink 0

Jesteś w fazie mocnego treningu, ale zaczynasz rozglądać się za imprezami biegowymi pod koniec wakacji? Mam dla Ciebie świetną propozycję! Weź udział w Biegu Jacka! Impreza odbywa się 28.08.2016 (niedziela) w Siedlcach, a do wyboru masz dwa dystanse: 5 km oraz półmaraton. Myślę, że to dobre dystanse sprawdzające aktualną formą dla przygotowujących się do dychy lub maratonu. W tym wpisie skoncentruje się na krótszym dystansie, bo to mój najbliższy start. Udział w tym biegu zaplanowałem rok temu! Szybka trasa oraz dobra organizacja to jest coś, czego potrzebuje. Dlaczego polecam ten bieg? Miłej lektury!

Zapraszam do lektury mojej relacji z VI Biegu Jacka!

Na samym początku muszę napisać kilka słów o organizatorze, ponieważ to bardzo ważne. U nas w Lublinie tego brakuje. Bieg jest organizowany przez biegaczy. Czuć tę biegową energię oraz ambicję przy tworzeniu tej imprezy. Organizatorzy nie osiadają na laurach. Słuchają biegaczy i tworzą taki bieg, w jakim sami chcieliby uczestniczyć (i uczestniczą!). Dlaczego warto wystartować w biegu Jacka?

Bieg posiada najwyższy certyfikat przyznawany przez Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics. Pięć gwiazdek otrzymują imprezy, które mogą pochwalić się kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony oraz najwyższy możliwy poziom usług. Warto wiedzieć, że taki sam status mają takie imprezy biegowe jak: Maraton Warszawski, Biegnij Warszawo.

Wspomnę tylko, że trasy posiadają aktualny atest PZLA. 

Szybka trasa + atest + życiowa forma = przepis na rekord życiowy!

Byłeś kiedyś w Siedlcach? Nie będę w tym miejscu pisał o liczbie ludności, zabytkach, czy powierzchni miasta. Dla biegaczy kluczowe jest ukształtowanie terenu, a Siedlce są płaskie. Brak górek ułatwia trzymanie stabilnego tempa, a to przekłada się na korzystniejszy rezultat na mecie! Szybka trasa to potężny argument.
 
mapa 5 km
 
Muszę wspomnieć o tym, że organizatorzy wprowadzili kontrolę antydopingową. Pierwsza trójka (kobiet i mężczyzn) z biegów głównych będzie poddawana obowiązkowym badaniom antydopingowym. Warto pochwalić metodę finansowania badań – pięć złotych z wpisowego idzie na kontrolę antydopingową. Można? Można.

Nie zabraknie klasyfikacji Najszybszy Polak i Najszybsza Polka. Nagrody dla Polaków są takie same jak w klasyfikacji OPEN. Takie działanie zmniejsza szansę pojawienia się zawodników z Ukrainy czy Kenii. Chociaż pewnie i tak przyjadą.
 
wpisowe
 
Na koniec dodam o sposobie komunikacji organizatora. Wszystkie informacje podawane są na bieżąco. Strona internetowa oraz fanpage na facebooku żyją! Każdy organizator biegu może, a nawet powinien brać z nich przykład. Z kim widzę się w Siedlcach?

Zdjęcia: Biegu Jacka

2 Comments
  • Jarek
    29 sierpnia, 2016

    Byłem, przebiegłem i pochwalić mogę imprezę i rezultat 🙂 Impreza z roku na rok co raz lepsza.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.