Ankieta – rozwój lubelskich biegów

0 No tags Permalink 0

Pomysł na ankietę dojrzewał w mojej głowie od pewnego czasu. Jednak przysłowiową „kropką nad i” była dyskusja pod relacją z II Dychy. Punktem zapalnym był komentarz Piotra, który zaproponował pomoc techniczną przy tworzeniu kwestionariusza. Badanie miało na celu poznanie opinii biegaczy na temat biegów. Dwa pytania były ogólne – dotyczyły szeroko pojętej atmosfery oraz organizacji. Kolejne dwa dotyczyły konkretnych kwestii, które moim zdaniem wymagają zmian.  Ankieta była aktywna ponad dwa tygodnie. Formularz wypełniło 117 osób. Poniżej parę słów o samej ankiecie oraz prezentacja wyników.

Ankieta

Nie ukrywam, że moim celem było 200 wypełnionych ankiet. Mierzyłem wysoko. Nie udało się. Po części to wina samej ankiety. Wymuszenie rejestracji tymczasowej zniechęciło nie jednego biegacza. Słyszałem, że to było „zbyt skomplikowane”. Szkoda. Jednak jest druga strona medalu. Procedura rejestracji zagwarantowała bardzo wysoką wiarygodność badania. Coś za coś. 😉 Zrobiłem co mogłem. Myślę, że ankieta była widoczna i kto chciał, to zagłosował. W tym momencie chciałbym podziękować wszystkim, którzy udostępnili ankietę! Bez Waszej pomocy frekwencja byłaby niższa!
 

Wyniki

ankieta pytanie pierwsze

Czadowo 5.1% Bardzo dobrze 57.3% Dobrze 29.9% Poprawnie 6.8% Słabo 0.9% Bardzo słabo 0%

Komentarz: Ponad połowa ankietowanych odpowiedziała bardzo dobrze, a prawie jedna trzecia dobrze. To pokazuje, że biegacze są zadowoleni z poziomu organizacji.
 
ankieta pytanie drugie

Czadowo 32.5% Bardzo dobrze 54.6% Dobrze 10.3% Poprawnie 2.6% Słabo 0% Bardzo słabo 0%

Komentarz: Prawie 90% biegaczy uważa, że atmosfera na biegach jest czadowa lub bardzo dobra! Nieźle.
 
ankieta pytanie trzecie

Tak 88.9% Nie 6% Nie wiem 5.1%

Komentarz: 9 na 10 biegaczy uważa, że strefy startowe są potrzebne. Mocny głos środowiska biegaczy.
 
ankieta pytanie czwarte

Tak 65.8% Nie 15.4% Nie wiem 18.8%

Komentarz: Razem z Piotrem domyślaliśmy się, że odpowiedź nie wiem może być tutaj potrzebna. Niektórzy nie wiedzą, w czym tkwi problem. Pokrótce wyjaśnię. Pierwszy aspekt to bezpieczeństwo. W trakcie biegu zdarzają się sytuację bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia. Niektórym kierowcom się spieszy… Drugi aspekt dotyczy zdrowia i komfortu biegu. Brak pojazdów obok z pewnością by pomógł 😉 Pomijając alternatywę nie wiem wyniki prezentują się następująco: 77 głosów jest na TAK, 22 głosy są na NIE. Mocny sygnał, że trzeba coś z tym zrobić.
 

Podsumowanie

Na koniec dodam, że nie będę wysyłał wiadomości z wynikami do Fundacji Rozwoju Sportu. Nie ma takiej potrzeby. W najbliższy czwartek będzie spotkanie na temat organizacji naszych biegów. Myślę, że ta ankieta miała pewien wpływ na organizację tego spotkania. Niestety, nie będę mógł być na tym spotkaniu – w czwartek wyjeżdżam na kurs… Trzeba rozszerzać kompetencję 😉 Wyniki ankiety będą zaprezentowane na spotkaniu przez mojego przedstawiciela. Podsumowując, jestem zadowolony. Piotr – dziękuję za pomoc techniczną i merytoryczną. Biegacze – dziękuję za Wasze głosy 🙂

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.