Startujesz w wakacje?

2 No tags Permalink 0

Dla większości biegaczy wakacje to okres, w którym ładują akumulatory na drugą część sezonu. W związku z tym, w okresie od początku lipca do końca sierpnia znacznie spada ilość imprez biegowych. Ale nie ma co załamywać rąk, bo coś się dzieje. Poniżej możecie zapoznać się, gdzie i kiedy będzie okazja do sprawdzenia aktualnej dyspozycji.Wiadomo nie od dziś, że start w zawodach to najlepszy trening, a poza tym atmosfera zawodów sprzyja temu, aby dać z siebie nieco więcej niż na zwykłym treningu.

LubelskiBiegacz.pl
Co to? Województwo Lubelskie 🙂

 
02.08.2014
XV bieg Sapiehów w Kodniu. Bieg na dystansie 15 kilometrów. 
 
03.08.2014
XXIV Bieg Jezior Krasne – Łukcze. Bieg na dystansie 5 kilometrów. Jak co roku zero informacji w Internecie i w prasie na temat biegu. Ale na 99% bieg się odbędzie. Przez ostatnie 3 lata zarówno trasa jak i regulamin są w fazie dynamicznej – co roku inne. Kameralny bieg po którym można popluskać się w jeziorze. Świetna opcja dla rodzin z dziećmi! Tatuś biega, a mamusia z dziećmi na zmianę, kibicują tatusiowi i pluskają się w wodzie.
 
09.08.2014
II Bieg Szlak Trafi, Parchatka, nieopodal Kazimierza Dolnego. Do wyboru dwa dystanse 7 i 14 kilometrów. Jeżeli ktoś myśli o biegach górskich, jednak brakuje mu odwagi to Bieg Szlak Trafi to idealna opcja, żeby posmakować biegania w terenie. Profil trasy jest lekko górzysty, także można posmakować zbiegów i podbiegów. Podejrzewam, że po tym biegu wszelkie wątpliwości dotyczące biegania po górach, odejdą jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. 
Strona biegu: www.biegszlaktrafi.pl
 
09.08.2014
IV Bieg Polesie,jedyny Polsko – Ukraiński bieg transgraniczny. Na dystansie około 20 kilometrów. Zarówno start jak i meta zlokalizowane są w Polsce. Ale powiedzcie mi w jakim biegu trasa przebiega przez most PONTONOWY? I to przez nie byle jaką rzekę – przez Bug. Nie byłeś nigdy na Ukrainie? Jest szansa, nie zapomnij paszportu! Bo bez tego nici ze startu.
 
23.08.2014
III Półmaraton Chmielakowy Krasnystaw. Już nazwa biegu mówi o dystansie – 21 kilometrów 97,5 metra. Kolejna impreza biegowa sprytnie połączona z imprezą kulturalną. Napojów izotonicznych – tych z dodatkiem chmielu, będzie dostatek, a po biegu będzie można posłuchać między innymi Patrycji Markowskiej. 
 
27.08.2014 – 30.08.2014
XXVIII Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny Zamość, Całkowity dystans to 100 kilometrów, podzielone na cztery etapy. Kolejno: 35, 20, 30, 15 kilometrów. Bieg dla doświadczonych biegaczy, którzy szukają czegoś nietypowego. Impreza z bogatą historią, nie słyszałem żeby ktokolwiek narzekał na organizację. 
 
Dodam jeszcze biegi, które nie są z lokalizowane w naszym pięknym województwie, ale są naprawdę godne polecenia.
 
26.07.2014
Bieg Powstania Warszawskiego, dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Nietypowa jak na Polskie warunki (aczkolwiek idealna na lipcowe upały) godzina startu: 20:40 dla krótszego, 21:00 dla dłuższego dystansu. Bieg historia, 70 rocznica Powstania Warszawskiego. Limit miejsc 10 000 wyczerpany dwa tygodnie przed startem, W tamtym roku w biegu wzięło udział około 7000 biegaczy, w tym 10 000. Pięknie, co?
Strona biegu: www.wosir.waw.pl
Zapisy: CLOSED
 
02.08.2014
Bieg Świętego Dominika, dystans 5 kilometrów dla wszystkich, 10 kilometrów dla elity w ramach Mistrzostw Polski. Chcesz pobiegać w ścisłym centrum Gdańska? To nie ma na co czekać. Po biegu można kibicować zawodnikom biegnącym na 10 kilometrów. 
Strona biegu: www.biegdominika.com
 
To jak, gdzie biegniesz? 
2 Comments
  • Anonymous
    18 lipca, 2014

    Najprawdopodobniej XV Bieg Sapiehów w Kodniu 🙂

  • Paweł Wysocki
    20 lipca, 2014

    Powodzenia 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.