Poland Business Run 2018 – relacja

0 No tags Permalink 0

Kolejny raz kolejny wystartowaliśmy w lubelskiej edycji Poland Business Run. Piszę w liczbie mnogiej, bo to bieg sztafetowy, o czym nie wszyscy muszą wiedzieć. Miło było pośmigać po ścisłym centrum. Rywalizacja miała podobny przebieg, jak w roku ubiegłym, ale nie to jest najważniejsze. Pobiegliśmy dla Mariusza Zielińskiego. Poniżej relacja z imprezy.

Zwycięzcą całej imprezy jest Mariusz Zieliński. Poland Business Run Lublin to nietuzinkowy bieg. Po pierwsze, to rywalizacja drużynowa. Pięć osób musi pokonać taki sam dystans, a suma ich czasów składa się na końcowy wynik. Po drugie, to impreza charytatywna. Uzbieraliśmy dla beneficjenta – Mariusza 47 145 zł, co w mojej opinii jest bardzo dobrym wynikiem! Brawo!

Na uwagę zasługuje akcja BIEGAM BARDZIEJ, która polegała na zbiórce środków dla Mariusza. Uzbieraliśmy 1140 zł, co było drugim wynikiem (łącznie jako trzy drużyny zebaliśmy 1370 zł!). Pierwsza ekipa przebiła nas o symboliczną złotówkę. Jak widać pomaganie, jest dla nas równie ważne, co bieganie.

Co tu dużo pisać. To były dobre zawody. Pogoda sprzyjała. Trasa w ścisłym centrum Lublina. Nie było opóźnień. Dobre zabezpieczenie, brak rywalizacji z kierowcami. 😉 Można było skupić się na bieganiu. Widziałem, że dla większości uczestników to była dobra zabawa! Na mecie woda, napoje izotoniczne, świeże owoce i smaczny makaron.

Na mecie zameldowało się 111 uśmiechniętych ekip, a lista startowa liczyła 122 drużyny. To naprawdę świetny wynik. W ubiegłym roku startowało około 80 zespołów. Zwracam na to uwagę, bo byłem patronem medialnym imprezy. Na uwagę zasługuję ekipa (właściwie ekipy) Biegam z ABS. Według mnie organizator powinien przygotować dodatkową klasyfikację dla najliczniejszych drużyn. Asseco Business Solutions wystawiło pięć (!) drużyn. To naprawdę świetny wynik! Myślę, że taka klasyfikacja mogłaby zmotywować inne firmy. Oczywiście ilość to nie wszystko. Była też jakość – nieśmiało dodam, że mam w tym swój skromny udział. 🙂
 

 
Biegam z ABS to nie wszystko. Zmontowaliśmy trzy drużyny lubelskibiegacz.pl TEAM. Zajęliśmy odpowiednio 1, 3 i 6 miejsce. Po cichu liczyłem na dwie drużyny na podium, ale wiedziałem, że to będzie trudne zadanie. Meta wszystko zweryfikowała. Rozwijamy się jako drużyna. To naprawdę świetne uczucie robić coś, co się uwielbia. Mało tego, widzę efekty swojej pracy. Niektórzy powiedzą, że wyniki to nie wszystko. W pełni się z tym zgadzam, bo liczy się dobra zabawa. Zapewniam, że uśmiechów nie zabrakło. Niemniej, jestem trenerem biegania i zwracam uwagę na szczegóły, które dla innych mogą wydawać się bez znaczenia. Jeżeli czyta to ktoś, kto chciałby rozbiegać swoją firmę, to zapraszam do kontaktu. Mogę pomóc. 🙂
 

 
Jak wyglądała rywalizacja? Zacznę od czasów lubelskibiegacz.pl TEAM #1:

  1. Ja (10:16)
  2. Mati (11:13)
  3. Krzesimir (11:05)
  4. Dawid (11:30)
  5. Paweł (11:09)

W sumie potrzebowaliśmy 55:13. Poprawiliśmy zeszłoroczny czas o 46 sekundy. Ponownie wybiegaliśmy najszybszy czas w Polsce. Mówi się, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Niestety, byliśmy zmuszeni wprowadzić zmianę, bo Krystian boryka się z kontuzją. Na szczęście Dawid zrobił, co trzeba! Brawo, jestem z Was zadowolony. Wspomnę  moim wyniku, bo poprawiłem się o 26s względem ubiegłego roku. Praca, jaką wykonuje od kwietnia, idzie we właściwym kierunku. Trudno powiedzieć, jaki dystans pokonaliśmy, ale szacuję, że było to około 3,3-3,4 km.
 

 
lubelskibiegacz.pl TEAM #2 – Konrad, Marek, Marcin, Sławek, Sylwek. Brawo Wy!
lubelskibiegacz.pl TEAM #3 – Tomek, Jurek, Aśka, Ewelina, Jarek. Również brawo Wy!

Wyniki rywalizacji drużynowej

Wyniki rywalizacji indywidualnej

Na koniec dodam kilka słów na temat samego dystansu. To świetny pomysł, że rywalizujemy na trasie o takiej długości. Początkujący mają okazję przekonać się do biegania, a zaawansowani mogą wykonać wartościowy trening! Gratulacje dla wszystkich uczestników. Widziałem mnóstwo znajomych twarzy – aż chciało się biegać.

Co tu dużo pisać – do zobaczenia za rok. Formuła zawodów jest godna polecenia dla każdego. Początkujący i zaawansowany biegacz znajdzie coś dla siebie. Pomoc, masa uśmiechu i szczypta rywalizacji. Pamiętajmy o tym, że zwycięzca tej imprezy jest jeden.

Lubelskie Centrum Konferencyjne – gratuluję udanej imprezy.

Zdjęcia: Jakub Orzechowski

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.