Czapki z głów – sezon idzie

0 No tags Permalink 0

Nie czytałeś tekstu, ale już wiesz o czym on jest? Dajesz sobie rękę uciąć, że to kolejny tekst z serii „jak ubrać się na trening”? Nie, to nie jest poradnik. Opisuje, co się dzieje na biegowych ścieżkach. Niepostrzeżenie zmieniła się pora roku – zawitała kalendarzowa wiosna. Na drzewach widać coraz liczniejsze zielone pędy. A na ścieżkach obserwuje zmasowany atak biegaczy i rowerzystów. I to nie, byle
jakich biegaczy! Podkreślam, że opisuje, co widzę w Lublinie :). Liczę na Waszą reaktywność – jak to wygląda w innych miastach?
 

Bieganie jest dla każdego

Bieganie to jeden z tańszych sportów. Nie wymaga karnetu, ekstra drogiego sprzętu. Buty do biegania, koszulka, spodenki i można iść w plener. Powiem, że mam takie zboczenie – zawsze zwracam uwagę na to, w jakich butach ktoś biegnie. Niestety często się zdarza, że ktoś leci w butach do chodzenia. Nie popieram aktywności w byle jakich butach. Buty do chodzenia z płaską podeszwą? Halówki? Buty trekkingowe? To nie tak rzadki widok – szczególnie w wąwozie rury. Ile można tak biegać? Trudno powiedzieć, raczej krótko. Dodatkowo, takie bieganie jest średnio przyjemne i niezdrowe. Biegaczu, zapamiętaj – zdrowie jest tylko jedno. Od razu napiszę, że nie namawiam świeżo upieczonego biegacza, do butów za Bóg wie ile. Nie, nie. Na początku warto zainwestować w budżetowe buty. Na przykład Kalenji Ekiden One. Moim zdaniem, to najlepsze budżetowe buty na rynku. Stawiam je wyżej, niż buty z Lidla, czy innych marketów. Dlaczego? Bo to nie jest produkt dostępny od święta – z okazji akcji handlowej. Buty można kupić zawsze, a ich jakość jest stała. W moim mniemaniu są bezkonkurencyjne. Zresztą, Kalenji Ekiden One to bez wątpienia  bestseller w sieci Decathlon (49,99 pln robi swoje). Z czasem, jak ktoś się bardziej wkręci to sam zadecyduje, czy potrzebuje czegoś lepszego.

Kalenji Ekiden One
 

Frekwencja rośnie

Nie podlega to żadnej dyskusji – biegaczy jest coraz więcej. Na ścieżkach biegowych oblężenie. Zapisy na zawody, często kończą się przed czasem – wyczerpany limit miejsc. Co rusz otwierają się specjalistyczne sklepy biegowe. Ale to nie wszystko. Interes zwęszyły wielkie korporacje. Widzieliście kolekcje biegową by H&M ? 🙂 Sieć Reserved nie jest gorsza – też ma swoją kolekcję. Wspaniale, nic tylko biegać!

Biegacze, uważajcie na ścieżce rowerowej. Zalecam zachować szczególną ostrożność. Chyba nikt nie chce zostać potrącony?

Jeżeli mój apel, dotyczący rozsądnego biegania, dotrze, chociaż do jednej osoby – odbieram to jako mój sukces.

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.