Akademia Biegowa Brooks

0 No tags Permalink 0

Znacie markę Brooks? Moi czytelnicy na pewno. Specjalistyczny sklep biegowy Perfect Runner też nie jest Wam obcy. Nie jest tajemnicą, że tam pracuje. Razem z Brooks Running Polska zorganizowaliśmy Akademię biegową! Było naprawdę ekstra! Były balony, dobra frekwencja, buty do testowania, wielofunkcyjna chusta w pakiecie. Czego chcieć więcej? W tym wpisie przybliżę Wam, na czym polega ta akcja.

Akademia Biegowa Brooks

Wspólny trening to wierzchołek góry lodowej. Brooks idzie krok dalej. Możesz przyjść bez butów, a i tak będziesz miał w czym biegać. To nie żart! Marka zapewnia parę butów, w których idziesz na trening. Brooks jest specjalistyczną marką z tradycjami. W ubiegłym roku świętowali stulecie firmy! W Polsce jest dostępna od 2008 roku.
 
Akademia Biegowa
 
Wczoraj zaczęło się od doboru butów. Odwiedził nas Marek Jaroszewski (były zawodnik z życiówką w 2:14.51 w maratonie), który jest mocno związany z Brooksem w Polsce. Marek pomagał każdemu w dobraniu odpowiednich butów.

Następnie posłuchaliśmy krótkiego mini-wykładu. Poruszana tematyka była bardzo szeroka. Uczestnicy treningu dowiedzieli się trochę o historii marki, potem została poruszona kwestia technologii w butach Brooks. Następnie Marek opowiadał o konkretnych modelach butów, a dokładniej dla jakich biegaczy są zaprojektowane. Po prowadzącym było widać, że opowiada o tym z pasją!
 
Akademia Biegowa wyklad
 
Do dyspozycji mieliśmy kilka modeli butów. Najpopularniejsze z nich to Brooks Ghost 8, Brooks Adrenaline 14 GTS oraz Brooks Ravenna 5. Ale były też inne modele, nie zabrakło nawet obuwia minimalistycznego 😉
 
Akademia Biegowa rozgrzewka
 
Następnie ruszyliśmy na trening. Ja poprowadziłem sesję grupy początkującej, a Marek zaawansowanej. Trochę pobiegaliśmy, a następnie zrobiliśmy dynamiczną rozgrzewkę. Potem przyszła kolej na rytmy. W trakcie rytmów czuć było, jak testowane buty się układają. Zdecydowana większość uczestników nie biegała wcześniej w butach tej marki.

Po treningu był czas na rozciąganie 😉 Marek odpowiadał na pytania biegaczy.
 
Akademia Biegowa rozciaganie
 
Co myślę o Akademii Biegania? Akcje tego typu są bardzo potrzebne. Biegacze mają okazję wypróbowania buty w akcji. Ta inicjatywa zwiększa świadomość biegaczy. Nie jest to klasyczny test na zajechanie, ale pozwala wyrobić sobie podstawową opinie. Metoda jest skuteczniejsza niż mierzenie butów w sklepie. Do niedawna produkty Brooksa były trudno dostępne w Polsce. Wraz z rosnącą popularnością biegania, zwiększa się liczba sklepów specjalistycznych, w których można ich znaleźć. Wiem, że podobne testy organizuje marka Asics. Nie ma co się dziwić, wbrew pozorom konkurencja rośnie z roku na rok. Trzeba się wyróżniać rynku. A że uczestnicy mają okazję wynieść z Akademii Biegowej coś więcej niż tylko chusta wielofunkcyjna? Tym lepiej dla nich 🙂

Koniecznie napiszcie co myślicie o tej akcji 🙂

Marek – dziękuję za fotorelacje.

 

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.