Zestawienie zegarków z GPS

0 No tags Permalink 0

Idą Święta. Szczególny czas, który spędzimy w gronie rodziny. Ale to też czas na prezenty. Wszyscy robimy dawać prezenty, prawda? Ja wolę dawać prezenty, niż je otrzymywać. Takie mam nastawienie. Na wielu portalach, blogach można odnaleźć multum artykułów poświęconych prezentom. Z reguły wygląda to tak: „10 pomysłów na idealny prezent” lub wersja rozbudowana: „10 pomysłów na idealny prezent w takim i takim budżecie”. Niestety, autorzy wyżej wspomnianych artykułów nie zagłębiają się w szczegóły. W prawie każdym poradniku przewija się temat zegarków z GPS. W związku z tym postanowiłem napisać artykuł zawierający zestawienie tych zegarków. Urządzenia te będą ze średniej półki cenowej. Graniczna cena to 900 złotych.Dlaczego 900 złotych? Według mnie to uczciwa cena za tego typu urządzenia. Oczywiście jest to górna granica. Zegarki w tym przedziale cenowym są wystarczające do realizowania planu treningowego. W moim zestawieniu koncentruję się na dwóch kluczowych funkcjach. Są to:

  • moduł GPS.
  • pulsometr (heart rate monitor, HRM).

Nie mam zamiaru ograniczać się do urządzeń najnowszych. Bowiem rok produkcji wcale nie gwarantuje wyższej jakości urządzenia (przykład: legendarny, niezawodny Garmin 305. To nie przypadek, że tylu czołowych Polskich zawodników wciąż z nim biega). Choć jak pokazuje rynek to właśnie ostatni rok, był najbardziej obfity w tym segmencie cenowym. To nie przypadek. Tego wymagał rynek. Na koniec dodam, że interesuje mnie aktualna cena zakupu. Nie będę brał pod uwagę cen katalogowych i promocji.

Może ktoś biega z pulsometrem? Jakiś czas temu napisałem tekst jak biegać z pulsometrem. Warto przeczytać :).

Od razu wyjaśnię, że kolejność zestawienia nie jest przypadkowa. Numer jeden oznacza urządzenie, które w tym momencie chciałbym mieć. Im dalej, tym zegarek w mojej opinii jest mniej atrakcyjny. Jasne jest to, że nie każdy musi się ze mną zgadzać. Jest to ranking czysto subiektywny.

Zestawienie

 

Polar M400 GPS HRM

Dlaczego jest na pierwszym miejscu? Po pierwsze, dlatego że niedawno miał premierę. Po drugie, urządzenia marki Polar mają najbardziej precyzyjny pomiar tętna. W końcu Polar jest prekursorem pomiaru tętna (legendarny Sport Tester).  A po trzecie, platforma Polar Flow sprawia wrażenie bardzo czytelnej i łatwej w obsłudze. Na koniec dodam, że zegarek po prostu mi się podoba wizualnie. Kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje.

Cena: Poniżej 800 złotych
 

Garmin Forerunner 310XT

Stary, ale jary. Tak można go opisać w skrócie. Największa zaleta tego zegarka? Bardzo czytelny wyświetlacz. Jest to urządzenie typowo treningowe. Do codziennego użytku się nie nadaje. Po ostatniej aktualizacji platforma Garmin Connect stała się naprawdę czytelna. Dodatkowym atutem 310tki jest dobra opinia wśród użytkowników. Zegarek godny polecenia.
Cena: Poniżej 800 złotych
 

TomTom Runner GPS HRM

Marka TomTom jest najmłodsza w zestawieniu. Działa najkrócej na rynku zegarków do biegania z modułem GPS. Czy to oznacza, że produkty tej marki są najgorsze? Wcale nie. Ten zegarek posiada duży, czytelny wyświetlacz. Opisywany przeze mnie model posiada zwykły pasek HR (na klatkę piersiową), ale nowsze modele mają czujnik w zegarku. Nie oznacza to lepszej jakości pomiaru, ale z pewnością ułatwia użytkowanie. Na pewno biegacze (szczególnie kobiety) biorą to pod uwagę przy zakupie.
Cena: Poniżej 800 złotych

 

Garmin Forerunner 210 HR

Biegam z nim na co dzień. W zupełności mi wystarcza. Mam dobry wzrok, więc nie narzekam na wyświetlacz. Ale mam świadomość, że niektórzy mogą narzekać na jego wielkość, czytelność. Coś za coś, bo model ten może być używany jako zegarek dzienny. Minusem jest klips do ładowania. Jak się źle założy zegarek to czasami przerywa proces ładowania.Cena: Poniżej 700 złotych

 

Polar RC3 GPS HRM

Leciwy, ale wciąż godny polecenia. Jego największym atutem jest pomiar tętna. Minusem z kolei jest mało czytelny wyświetlacz. Nie jednemu może sprawić kłopot. Wszystko przez to, że zegarek jest bardzo lekki. Mi osobiście do gustu przypadł design tego zegarka. Może się podobać. Spokojnie można go używać na co dzień.
Cena: Poniżej 800 złotych

 

Garmin 110 HR

Jeden z tańszych zegarków w zestawieniu. Z wyglądu przypomina Garmina 210. Jednak od tego modelu różni uboższa liczba funkcji treningowych, na przykład: nie ma funkcji interwałów.
Cena: Poniżej 600 złotych

 

Garmin 15 HRM

Bardzo prosty zegarek. Posiada niezbędne funkcje. Niestety, porównując go z innymi zegarkami tej marki wypada zdecydowanie najsłabiej. Mam na myśli podobny przedział cenowy.
Cena: Poniżej 600 złotych

W zestawieniu zabrakło marki Suunto. Niestety, Suunto Core czy Suunto Ambit 2R kosztują powyżej 900 złotych. W związku z tym, nie spełniły mojego kryterium dotyczącego ceny. Jeżeli ktoś szuka zegarka z modułem GPS bez pomiaru tętna – polecam Timex GPS. Biegałem z nim i opublikowałem test.

Wszystkie wymienione przeze mnie zegarki są dostępne w sklepie: www.aktywnynadgarstek.pl Sklep ten ma szeroką ofertę i konkurencyjne ceny. Mam nadzieje, że to zestawienie zegarków z GPS komuś pomoże 🙂

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.