Warsztat biegowy – druga edycja [zapisy]

1 No tags Permalink 0

Pomysł na stworzenie tego projektu powstał w mojej głowie na początku lipca tego roku. Nie wiem, czy Ty masz podobnie, ale najlepsze pomysły wpadają do mojej głowy w trakcie biegania. Miałem czas na przemyślenie formy tych warsztatów, bo w drugiej połowie lipca dużo biegałem. Tym sposobem mogę Cię oficjalnie zaprosić do wzięcia udziału w warsztacie biegowym, który z pewnością polepszy jakość Twojego biegania. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich biegaczy, którzy chcą to robić ŚWIADOMIE. Szczegóły poniżej.

Pierwszy Warsztat Biegowy okazał się sukcesem, więc od razu komunikowałem, że będą następne edycje. Wiem, że są osoby, które na to czekały. Od słów do czynów!

« WarsztatBiegowy.pl »

 

Skąd ten pomysł?

Od kilku lat współpracuje z biegaczami amatorami. Jestem trenerem biegania, to moja praca. Zauważyłem, że trzy kwestie powracają jak bumerang:

  • kiedy i jak powinienem się rozgrzewać przed biegiem?
  • jak wygląda moja technika biegu? Co robię nie tak? Jak mogę to poprawić?
  • jak i kiedy należy się rozciągać? Jakie ćwiczenia rozciągające wykonywać?

Mam świadomość, że w sieci jest mnóstwo informacji na powyższe tematy. Z moich obserwacji wynika, że tej wiedzy jest zbyt dużo oraz często jest zbyt sprzeczna, aby biegacz amator mógł skutecznie z niej korzystać. Zgadzam się, jest sporo wartościowych informacji, ale jest jedno ogromne, ALE. Trzeba posiadać wiedzę, żeby wziąć to, co wartościowe, a resztę odrzucić. Chodzi o przysłowiowe oddzielenie ziarna od plew. Skąd przeciętny biegacz ma o tym wiedzieć? W związku z tym powstał pomysł na praktyczny warsztat biegowy. Chcesz biegać świadomie i zdrowo? Poniżej szczegóły!
 

Dla kogo?

Warsztat biegowy skierowany jest wszystkich biegaczy amatorów! Jeżeli chcesz zdobyć praktyczną i sprawdzoną wiedzę, to ten warsztat jest dla Ciebie. Nie wykluczam współpracy z firmami oraz grupami biegowymi. Nie ograniczam się do Lublina. Jestem mobilny, mogę dojechać do każdej miejscowości w kraju.

Więcej informacji pod adresem: trener@lubelskibiegacz.pl 


 

Warsztat biegowy

 

Rozgrzewka biegowa

Wyjaśnię, kiedy i dlaczego robić rozgrzewkę. Wspólnie zrobimy prawidłową rozgrzewkę biegową. Pokażę szkodliwe ćwiczenia, które powinny być na czarnej liście każdego biegacza, a cieszą się niesamowitą popularnością.
 

Analiza techniki

Jak biegam? Ładnie, brzydko? Poprawnie czy niepoprawnie technicznie? To podstawowe pytania, jakie kłębią się w głowie biegaczy. W trakcie trwania warsztatu dostaniesz informację zwrotną na temat Twojej techniki biegu, ale to nie wszystko! Nagram Twoją sylwetkę w trakcie biegu, żaby móc spokojnie przeanalizować Twoją technikę w zwolnionym tempie. Klatka po klatce.
 

Ćwiczenia techniczne

Każdy ma swój naturalny sposób poruszania się. Czy to oznacza, że technika biegu to rzecz nabyta i stała? Absolutnie nie! Technikę biegu można kształtować. Oczywiście nie jest to łatwy proces, ale dla chcącego nic trudnego. W trakcie warsztatu przedstawię podstawowe ćwiczenia, które pokażą Ci, jak pracować nad techniką biegu.
 

Rozciąganie statyczne

Czy zawsze należy się rozciągać? Kiedy najlepiej to robić? Jak to robić? Wyjaśnię tę kwestię oraz przedstawię własny zestaw ćwiczeń rozciągających, który jest owocem mojej współpracy z fizjoterapeutą.
 

Sto pytań do… trenera – część teoretyczna

Jesteś głodny wiedzy oraz lubisz dobrą kawę? Warsztat Biegowy to nacisk na praktykę, ale teoria nie jest marginalizowana. W tej części odpowiem na pytania, które Cię nurtują. Wiesz jak skutecznie pracować nad techniką biegu? Odpowiedź na to pytanie (oraz wiele innych) może Cię zaskoczyć!

Każdy uczestnik warsztatu będzie znał odpowiedzi na powyższe pytania. 🙂
 

Pliki PDF

Wszyscy uczestnicy warsztatu otrzymają pliki PDF, żeby móc wrócić do tematów, które przybliżałem na warsztacie.

  • PDF z opisem rozgrzewki.
  • PDF z opisem analizy techniki biegu.
  • PDF z zestawem ćwiczeń rozciągających.

« WarsztatBiegowy.pl »

 

Rekomendacje

Piotr:

Współpracę z Pawłem zacząłem kilka lat temu, szukając odpowiedzi na masę biegowych pytań. Tzw. wiedza w necie dawała raczej sprzeczny obraz tego, jak trenować biegi. Na tym tle treningi pod kierunkiem Pawła to jak żeglowanie do wymarzonego portu wg dobrego kompasu, z odpowiednią mapą i przede wszystkim doświadczonym kapitanem. To, co cenię u niego to komunikatywność, konsekwencja i cierpliwość. Moje wyniki na zawodach poprawiają sie regularnie, ale równie ważne jest dla mnie lepsze zrozumienie różnych aspektów sportowych: od doboru sprzętu, poprzez właściwe odżywianie, regularne bieganie aż po budowanie motywacji i wyciąganie wniosków z błędów i porażek. Paweł dba o rozwój swojego warsztatu trenerskiego, wykonując m.in analizę techniki biegu swoich zawodników w oparciu o materiał nagrany kamerą. Szczerze polecam współpracę z Pawłem zarówno początkującym, jak i zaawansowanym biegaczom!

Mateusz:

Z Pawłem współpracuję praktycznie od połowy 2015 roku. W mojej opinii jest osobą młodą, energiczną i stale dążącą do rozwoju, która nie boi się żadnych wyzwań. Dodatkowo świetnie nawiązuje kontakty, dzięki czemu bez problemu skupia wokół siebie wielu zawodników, bez względu na wiek. Współpraca z Nim to czysta przyjemność, ponieważ do każdej osoby podchodzi bardzo indywidualnie, na bieżąco analizuję sytuację i w razie potrzeb wprowadza istotne zmiany. Z mojej obserwacji wynika, że za priorytet stawia sobie stały, zrównoważony rozwój swoich podopiecznych, minimalizując przy tym możliwość wystąpienia przykrych kontuzji. To człowiek niezwykle ambitny, pełen pomysłów, konsekwentnie dążący do realizacji zamierzonych przez siebie celów.

Ewelina:

Biegam stosunkowo od niedawna, bo dopiero drugi rok. Dość spontanicznie przyszła mi do głowy myśl o skorzystaniu z pomocy trenera, bo czułam, że bieganie może dać mi dużo radości i poprawę kondycji. Po kilku tygodniach regularnych treningów pod okiem Pawła i odcinki, które dotychczas przebiegałam w około 40 min, zaczęły mi wystarczać zaledwie na 20-25 min. Wymieniając opinie na treningach grupowych słyszałam, jak duże postępy robiły osoby trenujące u Pawła 😉 Apetyt na progres zaczął rosnąć. No i pojawiły się kontuzje, wynikające z wieloletnich zaniedbań, ale Paweł okazał naprawdę wielkie wsparcie i zrozumienie. Dużo pokory, racjonalnie treningi, plan dostosowany do indywidualnych warunków i możliwości. W pół roku poprawiłam swój czas na odcinku 10 km o 10 minut, udało złamać się magiczne 45 min. Tylko pół roku, a efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania.
Najbardziej doceniam u Pawła profesjonalne podejście i atmosferę, którą tworzy w grupie. Ale dba też o zdrowie swoich podopiecznych i nigdy nie godzi się na podejmowanie zbędnego ryzyka. Dzięki temu mogę cieszyć się bieganiem bez kontuzji i wyczekiwanym progresem.

Opinia jednego z uczestników pierwszej edycji:


 

Termin i miejsce

Warsztat odbędzie się w sobotę 19 maja 2018 roku.

Start o godzinie 10:00.

Miejsce: Lublin (dokładne miejsce podam zainteresowanym).

Czas trwania warsztatu: około 110 minut.

Koszt udziału w warsztacie: 269 zł za osobę. Ilość miejsc ograniczona.

Chcesz wziąć udział w warsztacie? Zapisy: trener@lubelskibiegacz.pl Temat: Warsztat biegowy.

Z biegowym pozdrowieniem 🙂

« WarsztatBiegowy.pl »

1 Comment
  • ssxtreme
    22 lutego, 2018

    polecam warsztaty u Pawła. jeśli ktoś za młodu nie trenował w klubie pod okiem trenera bardzo dużo na nich skorzysta. warto zainwestować w to co się robi i lubi. to co z tych zajęć amator biegania wyniesie będzie mu procentować do końca zabawy w bieganie. zmniejszy szansę złapania kontuzji i nada sensowne ramy temu co się robi. tak samo polecam wizytę u dietetyka. nie samym bieganiem się żyje

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.