Bieganie po lesie

0 No tags Permalink 0

Nie każdy ma możliwość biegania po lesie. Jednak są też tacy, którzy pomimo tego, że mają las pod nosem, wolą biegać po asfalcie, czy kostce brukowej. Dlaczego? Niektórzy boją się kleszczy. Drudzy mówią, że, po prostu nie lubią. Jeszcze inni nie znają różnego rodzaju korzyści, jakie daje bieganie po lesie. To głównie dla nich piszę ten wpisz. Poniżej 7 korzyści jakie daje bieganie w terenie.

  1. Mniej obciążamy stawy, porównując z asfaltem, czy kostką brukową.
  2. Trening jest bardziej efektywny, zróżnicowany teren jest bardziej wymagający niż ten prosty jak deska do prasowania. Co przekłada się na nieświadomy trening siły biegowej. Zwłaszcza zimą.
  3. W upalne dni jest, po prostu chłodniej.
  4. Powietrze jest zdecydowanie czystsze, niż, to miejskie.
  5. Czas płynie zdecydowanie szybciej, a wszystko przez zmieniający się krajobraz.
  6. Dla niejednego biegacza, las jest miejscem, w którym można się zrelaksować, odpocząć od miejskiego szumu.
  7. Buty, w których biegamy zużywają się wolniej. Mam na myśli bieżnik oraz amortyzację.
Niestety, leśne bieganie ma też ciemne strony. Nie zawsze w lesie jest bezpiecznie. Ponad, to, zwłaszcza po deszczu, teren w lesie potrafi być naprawdę ciężki, wtedy łatwo o jakieś naciągnięcia, przeciążenia. W skrajnych przypadkach mogą nas zaatakować dzikie zwierzęta. Jeżeli planujecie start w zawodach, które będą odbywały się tylko i wyłącznie po asfalcie, musicie pamiętać, żeby trenować również w takich warunkach. Biegacze, którzy trenują tylko w lesie, bardzo często narzekają w trakcie zawodów. Cóż, musimy pamiętać o tym, że warunkiem dobrego przygotowania do zawodów, jest trening w takich samych warunkach. Organizm musi być przyzwyczajony.
 
Jednam mimo wszystko, bieganie w lesie ma więcej korzyści. Warto je uskuteczniać. Z pewnością dzięki temu nasz trening będzie bardziej urozmaicony i skuteczniejszy.

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.